Clear Plastic Dividers with Square Corners - 1/8" T x 60" W x 36" H - Set of 3 Units
Brand
USA Industrials
Item #
AF0146
Mfr. Model #
BULK-PD-421
Also known as sneeze or cough guards, these optically clear plastic dividers are used to separate individuals that come into close contact with one another.
Specifications
| Brand Name | USA Industrials |
|---|---|
| Brand Part Number | BULK-PD-421 |
| Clarity | Clear |
| Color | Clear |
| Edge Profile | Square |
| Height | 36" |
| Installation Type | Mountable |
| Material | Plastic |
| Thickness | 1/8" |
| Thickness Tolerance | (0.088" - 0.197") |
| Units per Set | 3 |
| Width | 60" |
Price
$496.30
/
pack of 3
Estimated to ship Mon. May 25