Manila Reinforced File Jackets, 2-Ply Straight Tab, Letter Size, Manila, 100/Box
Brand
TOPS PRODUCTS
Item #
AI9561
Mfr. Model #
22000
Closed on three sides to keep documents secure. Stores items of different sizes together. Thumb cut front for easy access to contents. Double-ply reinforced top. 11 pt. Manila stock. Reinforced Double-Ply Straight Cut Tab. Number of Sections: 1; Tab Cut: Straight; Size: Letter; Punched/Unpunched: Unpunched.
- Closed on three sides to keep documents securely inside.
- Thumb cut for easy access.
- 11 pt. Manila.
Specifications
| Brand Name | TOPS PRODUCTS |
|---|---|
| Brand Part Number | 22000 |
| Color | Manila |
| Height | 9-1/2" |
| Insert Sheet Size | 8-1/2" x 14" |
| Material | Paper |
| Pack Quantity | 100 |
| Total Recycled Content | Not Recycled |
| Width | 11-5/8" |
Price
$59.00
/
box of 100
100 units in stock. Estimated to ship Thu. Apr 23
Need more? Estimated to ship Thu. Apr 23