Expressions Masking Tape, 3" Core, 0.94" x 20 yds, Mint Green
Brand
SCOTCH
Item #
AF9937
Mfr. Model #
3437MNT
- Easy-to-tear, paper finish.
- Write on it with pen, pencil or marker.
- Adhesive holds securely.
- Works great for mounting and accenting assignments.
Specifications
| Adhesive Material | Acrylic |
|---|---|
| Adhesive Type | Masking Tape |
| Backing Material | Paper |
| Brand Name | SCOTCH |
| Brand Part Number | 3437MNT |
| Color | Green |
| Core Size | 3" |
| Dispenser Included | No |
| Length | 20 yds |
| Tensile Strength | 24 lb/in |
| Thickness | 4 mil |
| Width | 1" |
Price
$5.19
/
roll of 1
844 units in stock. Estimated to ship Thu. May 21
Need more? Estimated to ship Thu. May 21