Camper's Axes, 3 1/4 in Cut, Orange Nylon Vinyl Handle
Brand
ESTWING
Item #
AJ2795
Mfr. Model #
EO25A
- Fully-forged in one piece with a handy tent stake puller
- Patented Shock Reduction Grip®
- Includes a heavy duty sheath
Specifications
| Axe Type | Axe |
|---|---|
| Blade Length | 3-1/4" |
| Blade Material | Steel |
| Brand Name | ESTWING |
| Brand Part Number | EO25A |
| Handle Grip Style | Shock Reduction |
| Handle Material | Vinyl |
| Overall Length | 14-1/4" |
| Pack Quantity | 1 |
This item is temporarily unavailable.