Level Rake for Gravel, 16 in W, Forged Steel, 14 Tine, 66 in American Hardwood Handle
Brand
AMES
Item #
AJ1735
Mfr. Model #
63121
- For spreading and leveling gravel
- One-piece forged head has extra-heavy, straight teeth
- Northern White Ash handle with steel ferrule
Specifications
| Brand Name | AMES |
|---|---|
| Brand Part Number | 63121 |
| For Use With | Spreading and leveling gravel |
| Handle Length | 66" |
| Handle Material | Wood |
| Handle Style | Straight |
| Head Length | 3-7/8" |
| Head Material | Steel |
| Head Width | 16" |
| Number of Tines | 14 |
| Overall Length | 69-7/8" |
| Quantity | 1 |
| Tool Type | Asphalt Rake |
Price
$101.38
/
each
50 units in stock. Estimated to ship Mon. May 18
Need more? Estimated to ship Mon. May 18