Expressions Washi Tape, 0.59" x 32.75 ft, Green
Brand
SCOTCH
Item #
AF9964
Mfr. Model #
70005188761
- Initially repositionable on most surfaces.
- Tears cleanly.
- Write on it with pen, pencil or marker.
- Great for decorating, paper crafts and adding a creative accent to almost anything.
Specifications
| Adhesive Material | Acrylic |
|---|---|
| Adhesive Type | Masking Tape |
| Backing Material | Paper |
| Brand Name | SCOTCH |
| Brand Part Number | 70005188761 |
| Color | Green |
| Core Size | 1-1/4" |
| Dispenser Included | No |
| Length | 32-3/4 ft |
| Tensile Strength | 18 lb/in |
| Thickness | 0.09 mil |
| Width | 5/8" |
Price
$5.68
/
roll of 1
812 units in stock. Estimated to ship Fri. May 15
Need more? Estimated to ship Thu. May 14