Heavy Duty Rectangular Laminate Folding Table w/ Wishbone Legs - Fusion Maple - 18" Wide x 96" Long x 29" Tall
Brand
CORRELL
Item #
AF1304
Mfr. Model #
CF1896PX-16
Specifications
| Adjustable Height | No |
|---|---|
| Brand Name | CORRELL |
| Brand Part Number | CF1896PX-16 |
| Compatible Dolly | AF3597, AF3599, AF3601, AF3603, AF3604 |
| Core Material | Particle Board |
| Fold-In-Half | No |
| Foldable | Yes |
| Grade | Heavy Duty |
| Height | 29" |
| Leg Color | Brown |
| Leg Material | Steel |
| Leg Type | Wishbone Legs |
| Length | 96" |
| Shape | Rectangular |
| Top Color | Fusion Maple |
| Top Material | Laminate |
| Type | Folding |
| Width | 18" |
Price
$256.42
/
each
100 units in stock. Estimated to ship Tue. May 26
Need more? Estimated to ship Tue. May 26